Walne Zgromadzenie Członków Cechu Rzemiosł Różnych

Opublikowano: 31 marzec 2022 o 8:23 Autor: cechbiuro

Dnia 18 marca br. odbyło się Walne Zgromadzenie Członków Cechu Rzemiosł Różnych.
Przewodniczącym Walnego Zgromadzenia został Marek Spychała, zastępcą – Krzysztof Lentka, sekretarzem – Krzysztof Cegła.
Zebranych przywitał Starszy Cechu Rzemiosł Różnych Henryk Kluska. Podczas zebrania udzielono dotychczasowemu zarządowi Cechu absolutorium, przyjęto sprawozdania zarządu i komisji rewizyjnej, zatwierdzono bilans i rachunek wyników, przyjęto plan finansowy na nowy rok.
Sprawozdanie działalności Zarządu przedstawił Henryk Kluska. Wspominano najważniejsze wydarzenia minionego roku. Poruszono problematykę podwyżek cen energii elektrycznej i gazu, podkreślając ich wpływ na prowadzenie działalności. Podkreślono, iż Związek Rzemiosła Polskiego wystosował apele do rządu, przedstawiając sytuację polskiego rzemiosła oraz gwałtowne skutki wynikające z tych problemów. Starszy Cechu odniósł się również do wojny w Ukrainie, powodującej powrót do kraju tysięcy pracowników, mającej wpływ na stan zatrudnienia w zakładach rzemieślniczych.
Następnie, Henryk Kluska poinformował, że w minionym roku zostało spisanych 110 umów w celu przygotowania zawodowego. Największym zainteresowaniem cieszyły się następujące zawody: tapicer, sprzedawca, fryzjer, stolarz oraz mechanik pojazdów samochodowych.
W roku 2021 do egzaminu czeladniczego przystąpiło 55 uczniów klas trzecich.
Starszy Cechu podziękował również członkom Cechu za nieocenioną pomoc w roku 2021.
Podziękowania skierowano również do pracowników Biura Rachunkowego, rzetelnie wykonujących swoją pracę.
Podczas spotkania wybierane były nowe władze Cechu. Pełniący funkcję Starszego Cechu – Henryk Kluska uzyskał jednogłośne poparcie podczas tajnego głosowania. Wspomnianą funkcję pełni od 37 lat. Zarząd Cechu przedstawia się następująco: Marek Spychała (Podstarszy) , Jan Jarosik (Podstarszy), Krzysztof Lentka, Krzysztof Cegła, Jarosław Przybysz, Tomasz Kokott, Krzysztof Walęcki. Skład Komisji Rewizyjnej przedstawia się następująco: Bolesław Trzewik (przewodniczący), Edward Kułot, Hubert Pietzonka, Krzysztof Grabowski. Sąd Cechowy reprezentują: Leszek Findlik (przewodniczący), Monika Kędziora, Iwona Cabanek, Iwona Starmach.

Podczas posiedzenia wręczono odznaczenia imienia Jana Kilińskiego. Platynowy medal otrzymał Zdzisław Grzegorek. Złoty medal wręczono Justynie Jakóbczak-Kuźmicz, Arkadiuszowi Sowie oraz Bolesławowi Trzewikowi. Srebrny medal odebrał Robert Adamski oraz Krzysztof Pawlak. Honorową Odznakę Rzemiosła otrzymali: Monika Kędziora, Iwona Starmach, Agnieszka Kicol, Violetta Kurzawa, Iwona Cabanek, Jarosław Przybysz, Rafał Fiłończuk, Tomasz Kokott oraz Krzysztof Walęcki.

1647853454995-minZDJĘCIE PODSTARSZY CECHU I STARSZY CECHU1647853454936-min1647853454975-min1647853420836-minzdjhg

[contact-form-7 404 "Not Found"]